top of page

KALKIM A.Ş

ISTANBUL Kadıköy İlçesi 6306 Yasa çerçevesinde Kentsel Dönüşüm Projeleri   TASARIM / PROJELENDIRME / UYGULAMA 

Mimari projeler BATU GROUP iştiraki Yapı Endüstrisi Sanat Merkezi firması tarafından tasarlanmaktadır.

a7.jpg
a5.jpg
a6.jpg
a4.jpg

     Kalkım Orüs Tesisleri 1997’de KALKIM  A.Ş. tarafından Özelleştirme İdaresi’nden  özelleştirilmiştir. Arazisinin ciddi ulaşım imkanlarına sahip olması dolayısıyla ülkenin gözde  ve en stratejik işletmelerinden birisi olan Kalkım A.Ş.’nin hemen yanında bulunan Orman Müdürlüğü’ne  ait olan uçak pisti ve havaalanı da ulaşım imkanları ve düşünülen turistik amaçlı projeler için avantaj teşkil etmektedir.

       

      Kalkım A.Ş. Dünyanın en bol oksijenine sahip Kaz dağları(İDA MOUNTAİNS) arasındaki düzlükte yer almakta, denize 40 dak. uzaklıkta bulunmaktadır.(altınoluk, cunda, ayvalık ören’e 38 km mesafede) Çevresindeki kaplıca tesislerini yapılandırmak,  gerekiyorsa arazinin içine taşımak, araziye ahşap prefabrike turistik konaklama tesisleri(bungalow evler gibi) inşa etmek mumkundur. Ayrıca yuzlerce mılyon dolarlık gelır uretebılecek bır devremulk sıstemı veya saglık rehabılıtasyon otelı yatırımı yapmak mumkundur. Yine arazinin ilintili olduğu etraf arazileride alarak toplam alanı 1.000.000 m2 ye çıkarmak ve içinde golf tesiside olan bir otel projeside önemli bir değerlendirme konusudur. Türkiyede şimdiye kadar kurulmamış olan ve tüm dünyadan da ciddi talep görebilecek bir spor üniversitesi burada planlanabilir

 

      330.000 m² etrafı tamamen çevrili arazi(bu arazi çevredeki devlet arazilerini toplayarak 1.000.000 m2 ye cıkartılabılır.10.000 m² kapalı alan,(FABRIKA INSAATLARI VE BÜROLAR) Tesis arazisine bitişik Orman Bölge Müdürlüğü Havaalanı,(CESSNA TIPI  4-8 kısılık ucaklarla ınılebılecek bır hava meydanıdır)Çanakkale’ye 130 km, Bandırma’ya 110 km, Edremit’e 37 km, Ayvalık ve Altınoluk’a 45 km olan uzaklığıyla, merkezi konumu ve çoklu ulaşım imkanı,Kaz Dağları’nın arasında olması, kaplıcalar açısından zengin bir bölgede yer alması, dünyanın oksijeni en bol bölgesinde yer alması, Ayvalık, Ören, Altınoluk gibi turizm bölgelerine yakınlığı, hemen bitişiğindeki havaalanı dolayısıyla turizm projelerine uygun olması. (özellikle son zamanlarda sağlık turizmine ciddi teşvikler söz konusudur) tesisin avantajlarındandır.

                                                         

a1.jpg
a2.jpg
bottom of page